Tak jako ostatně všude, i kolem cestování se vytváří mýty, které mohou vrhat špatné a hlavně nepravdivé světlo na podstatu cestování. Pojďme se na ně společně podívat a vyvrátit si je.
Mýtus první – cestování je drahé
Když se svého okolí zeptáte, proč sedí doma a jenom vzdychají, že by chtěli cestovat. Většinou vám odpoví, že cestování je drahá záležitost, kterou si nemohou dovolit. To ale dávno není pravda, stačí znát několik triků, které vás například naučí na kurzu TravelHackingu od Petra Nováka, nebo je vyčtete z knihy TravelBible. Z vlastní zkušenosti víme, že se dá cestovat měsíc po Itálii za 8000 Kč se vším všudy – letenky, doprava, jídlo i přespání. Přiznáváme, že bylo značně využíváno služeb couchsurfingu.
Mýtus druhý – cestování v jednom je nuda
Jste sami a myslíte si, že nemá smysl vyrážet někam sám a objevovat neznámé kouty naší vlasti. Opět omyl. Naopak, jste otevřeni více možnostem, jak se se seznámit s dalšími lidmi, jak poznat nové kultury skrze místní obyvatelstvo. Navíc když cestujete sami, spoléháte jenom na sebe, dozvíte se o sobě samém mnohem více, naučíte se překonávat překážky, které byste jinak přenechali na své spolucestovatele.
Mýtus třetí – cestování je nebezpečné
Zejména mladé dívky si často povzdechnou, že cestování není pro ně bezpečné, obzvlášť pokud chtějí cestovat samotné. Přiznáváme, že na naší planetě se najdou oblasti zmítané nepokoji. Ale po Evropě a velké části Asie můžete cestovat bez obav. Vyrazte někam buď ve větší skupině s kamarády, nebo využijte služeb již zmiňovaného couchsurfingu.
Mýtus čtvrtý – nelze dostatečně cestovat a přitom pracovat
Ve svém okolí známe pár lidí, co dali výpověď a vydali se na delší odvážné cesty do exotických krajin. Ostatní zůstávají doma se slovy, že 20 dní dovolené je prostě málo a musí si něco “šetřit” na vánoční svátky. Víte ale, že lze cestovat i pracovat zároveň? Podívejte se na svět digitálních nomádů a uvidíte, že s trochou disciplíny lze spojit práci na nekonečných cestách.